Více než polovina Čechů si pravidelně každý měsíc odloží nějaké peníze stranou. V průměru tak spoříme 1700 korun měsíčně. Na druhou stranu ale pětina lidí v průběhu měsíce utratí vše, co vydělá.  

Více než polovina Čechů si pravidelně každý měsíc odloží nějaké peníze stranou. V průměru tak spoříme 1700 korun měsíčně. Na druhou stranu ale pětina lidí v průběhu měsíce utratí vše, co vydělá. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro společnost Profi Credit, kterého se zúčastnily čtyři tisícovky respondentů.

Naši nejbližší sousedé Slováci jsou, alespoň co se týče financí, zodpovědnější. Nějakým způsobem spoří více než čtyři pětiny z nich a heslem „vydělám – utratím“ se řídí jen 18 procent Slováků.


V Bulharsku spoří jen čtvrtina lidí 

Češi mají ve spoření stále rezervy, ovšem Poláci a především Bulhaři jsou ještě nezodpovědnější. Pravidelně každý měsíc spoří v Polsku jen třetina lidí a čtvrtina Poláků si stranou žádné peníze nedává.

Ještě horší je situace v Bulharsku. Tady pravidelně spoří jen necelá čtvrtina lidí a více než třetina Bulharů nemá v záloze žádnou finanční rezervu.

„Jsou to alarmující čísla s ohledem na to, že by si každý měl udělat finanční polštář na horší časy. Obecně platí, že bychom si měli každý měsíc odkládat zhruba 10 procent příjmu,“ upozornila Dana Hakavcová z Profi Credit.

Na druhou stranu se podle Hakavcové mnoha lidem v současné době více vyplatí spíše si peníze na nákup zboží rovnou půjčit, než s jeho pořízením čekat a spořit několik měsíců či let.

„Pravdou je, že s ohledem na aktuální úrokové sazby bank, které jsou v podstatě nulové, je teď výhodnější mít spotřebitelský úvěr nebo hypotéku, než nechat ležet peníze na spořicím účtu s hodně nízkým výnosem,“ dodala Hakavcová.


Češi si spoří nejnižší částku, Poláci nejvyšší

V Česku si lidé v průměru spoří měsíčně 1700 korun, více než polovina z nás si ale odkládá stranou maximálně tisícovku.

V okolních zemích jsou výše pravidelných úspor vyšší. Na Slovensku se průměr naspořené měsíční částky blíží v přepočtu 1900 korunám. Poláci si v průměru dají stranou přes 2100 korun a Bulhaři přes 2000 korun.

„Po odečtení nutných výdajů zbudou více než polovině Čechů maximálně tři tisíce korun. Podobně jako my, jsou na tom Slováci,“ uvedla Hakavcová.

Necelé tři tisíce korun zbývají v průměru také Polákům. Nejméně peněz mají k dispozici Bulhaři. Polovině z nich zbude po zaplacení nutných výdajů v peněžence v přepočtu jen patnáct stovek.


Děti šetří víc než dospělí

Dvě třetiny českých dětí si ukládají alespoň část kapesného stranou a šetří si ho na vysněný dárek nebo zábavu. Jsou dokonce šetrnější než děti na Slovensku, v Polsku nebo v Bulharsku.

Každý sedmý až osmý malý Čech si šetří dokonce celé kapesné, jen každé čtrnácté dítě v Česku utratí všechny peníze od rodičů hned, jak je dostane.

 

Zdroj: novinky.cz

 

Finanční pomoc, s.r.o.

O. Peška 343
272 01 Kladno
Tel: +420 723 777 111 
info@zastaveni-drazby.cz

Finanční pomoc, s.r.o.
Sídlo společnosti:

O. Peška 343
272 01 Kladno

IČ : 02189402


Tel: +420 723 777 111
info@zastaveni-drazby.cz

Zastavení dražby

Je proti Vaší osobě nařízena exekuční dražba a exekutor Vás chce připravit o střechu nad hlavou? Pak jste tu správně!

Naše společnost Vám je schopna zajistit zrušení nařízené dražby a poskytne Vám tak až několikaměsíční ochranu, kdy nebude moci žádný exekutor Vaši nemovitost zpeněžit a Vy tak budete mít cenný časový prostor k dalšímu řešení Vaší situace.

Zjištění dluhů

Pomůžeme vám zjistit, kde všude dluží, či zda máte dluhy, které jsou již vymáhány exekučně. Naše společnost Vám pomůže získat tzv. dluhovou exekuční mapu, neboli zjistit všechny nařízené exekuce na Vaši osobu a zároveň zjistiti konkrétní aktuální dlužnou částku, totožnost věřitele a další potřebné informace.

Proč MY?

  • Jsme firma profesionálu.
  • Garantujeme 100% úspěšnost zastavení dražby
  • Garance vrácení financí.
  • Profesionální právní služby.
  • Férový přístup.
  • Maximální diskrétnost – neptáme se proč máte dluhy, ale řešíme je s Vámi!